26 lut 2019

Wymarzony uśmiech - Invisalign


Zdjęcie ze strony fortworthtexasdentist.com

Wymarzony uśmiech - tak postanowiłam zatytułować serię postów pokazującą moją drogę do prostych zębów wraz z Invisalign. Dzisiejszy wpis będzie jedynie zbiorem ogólnikowych informacji na ten temat... Dopiero zaczynam przygodę z tą metodą, ale zainteresowanie na moim Instagramie sprawiło, że muszę także i tutaj napisać parę zdań.

1. Invisalign - co to jest?

Pod tą nazwą kryje się nowoczesna metoda prostowania zębów. Jest to alternatywa chociażby dla metalowych aparacików polegająca na stosowaniu przeźroczystych (praktycznie niewidocznych) wyjmowalnych nakładek.

2. Jak korzystać z tych nakładek

Nakładki należy nosić codziennie (od 20 do 22 godzin) i wymieniać je co 2 tygodnie na nowe, stopniowo przesuwające zęby do pożądanego ustawienia. Nakładki należy wyjmować tylko podczas jedzenia, picia i mycia zębów.

3. Ile czasu należy stosować nakładki i jakie dają efekty 

Czas stosowania nakładek jest ustalany indywidualnie, ogólnie mieści się w granicach od 9 do 12 miesięcy. Po tym okresie powinniśmy zaobserwować znaczną poprawę w ustawieniu zębów. Oprócz tego metoda Invisalign pomaga w leczeniu takich wad jak chociażby diastema, szpary między zębami, zgryz otwarty, zgryz krzyżowy, czy też stłoczenie zębów. Oczywiście uzyskane rezultaty uzależnione są od wady jaką posiadamy, lecz metoda ta ma potwierdzoną bardzo wysoką skuteczność.

4. Cena

Kwota za leczenie Invisalign zaczyna się od 9 tysięcy i zależna jest od stopnia komplikacji...

Łapcie zdjęcie pokazujące moje aktualne ząbki :)


W chwili obecnej jestem po pierwszej wizycie konsultacyjnej... Przede mną jeszcze rtg szczęki, po którym otrzymam swój indywidualny plan leczenia. Oczywiście będę Was informować na bieżąco o zmianach w moim uzębieniu, przede wszystkim na Instagramie. W planach mam dodanie postów podsumowujących oraz zdjęcia przedstawiające rezultaty stosowania tych nakładek.

Więcej informacji o tej nowoczesnej metodzie prostowania zębów znajdziecie TUTAJ.Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka